Čínská novoroční specialita: koňské tenisky Vans Sk8-Hi "Year of the Horse"

Určitě víte, že se čínský nový rok slaví trochu jindy, než ten náš (mezi 21. lednem a 20. únorem), přesné datum je každý rok jiné. Možná také víte, že podle čínského horoskopu se každý rok nese ve znamení jednoho z dvanácti zvířat, která se tak střídají stále dokola.

Pokud víte tohle všechno, nebude pro vás žádným tajemstvím zvíře, kterému podle čínského kalendáře patří rok 2014. Všem ostatním už to konečně prozradíme – je to kůň :-) Určitě ale ani netušíte, že aktuální rok koně má svou vlastní kolekci tenisek Vans!

Speciální kolekce bot Vans, nazvaná příznačně „Year of the Horse“, sice vychází z kultovního skate modelu Vans Sk8-Hi, jinak je ale totálně atypická. Na první pohled zaujme hlavně materiál, kterým je napodobenina koňské srsti – tyhle boty jsou prostě tak trochu chlupaté.

Barevné varianty jsou naštěstí celkem běžné: černá, tmavě modrá, cihlově červená a sladce růžová (boty Vans jsou unisex, takže je potřeba myslet na všechny). Zajímavými detaily jsou „provázkové“ tkaničky a také podkova, natištěná zespodu na klasické waffle podrážce.

Jestli se vám tyhle tenisky Vans nakonec zalíbily, budete se muset pustit do neprobádaných vod zahraničních e-shopů. Do obchodů u nás v České republice se totiž s největší pravděpodobností vůbec nedostanou… To platí zejména o černé variantě, která se bude prodávat exkluzivně jen v Číně.